مراسم اهداء جوایز دهمین جایزه معماری داخلی ایران

 

روز پنجشنبه 13 مهرماه سال 1396 ، مراسم دهمین جایزه معماری داخلی ایران و همچنین تقدیر از مهندس ایرج کلانتری ( معمار معاصر ایران) در محل کتابخانه ملی ایران توسط فصلنامه معماری و ساختمان در سالن قلم برگزار گردید.

ابتدا فیلم کوتاهی از مرور بر 9 دوره جایزه معماری داخلی ایران از سال 1387 همراه با معرفی داوران و برندگان در این سال های پیشین به نمایش گذاشته شد.

سپس بیانیه جایزه از طرف نماینده هیئت داوران، مهندس پانته آ اسلامی قرائت گردید و بعد از آن فیلمی از 133 شرکت کننده در دو گروه ساختمان های طراحی و اجرا شده- بازسازی و مرمت همراه با زیر گروه های عمومی و مسکونی، در مراسم جایزه پخش گردید.

در بخش بعدی بیوگرافی آقای مهندس کلانتری توسط مجری قرائت گردید و فیلم کوتاهی از پروژه های ایشان نیز نمایش داده شد.

سپس احمد زهادی- مدیر مسئول و برگزار کننده، به جایگاه آمد و مهندس کلانتری را نیز به جایگاه دعوت نمود، او از بهرام شیردل، فریار جواهریان و فرامرز شریفی نیز که در دوره های قبل مورد تقدیر در مراسمی مشابه قرار گرفته بودند را به جایگاه دعوت نمود سپس مهندس محمد بهشتی به عنوان نماینده جامعه معماران ایران، علیرضا قهاری به عنوان رئیس انجمن مفاخر ایران، حمید میرمیران به عنوان نماینده بنیاد میرمیران، دکتر محسنی به عنوان نماینده انجمن معماران داخلی ایران، آرلن استفانیان به عنوان نماینده کانون معماران دانشگاه تهران نیز به جایگاه دعوت شده و تقدیرنامه های خود را قرائت و بیان نمودند.

در انتها داوران جایزه به جایگاه آمده و جوایز نقدی و لوح همراه با گواهی نامه های برندگان را به ایشان تقدیم نمودند.


اسامی برندگان و نام پروژه های ایشان به شرح زیر است:

بازسازی عمومی - تقدیر ویژه

نام پروژه: موزه سرای شهید آیت الله دکتر بهشتی

نام طراح: محسن عقابی

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی - تقدیر ویژه

نام پروژه: بازسازی مناره ها و برج آرامگاهی کاراباغدار

نام طراح: فرزاد رستمی فر

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی - تقدیر ویژه

نام پروژه: طرح مرمت و احیای خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور

نام طراح: فرزاد رستمی فر

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- رتبه اول

نام پروژه: خانه فرهنگ رایزن

نام طراحان: مانلی افشنگ و مهفام کوشش

.....................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- رتبه دوم

نام پروژه: رستوران بریم

نام طراح: سارا خطیبی

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- رتبه سوم

نام پروژه: کافه جاسمیر

نام طراح: محمد کانی سواران

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- رتبه سوم

نام پروژه: Aviator Box

 نام طراح: حامد مرادی الشتر


......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- رتبه سوم

نام پروژه: خانه زیبایی

نام طراح: ایمان شفیعی و بهزاد منشگر

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- تقدیر شده

نام پروژه: آتلیه ما

نام طراحان: مصطفی امید بخش- زهرا آرمند

......................................................................................................................................................

بازسازی عمومی- تقدیر شده

نام پروژه: شیرینی فروشی تارت

نام طراح: هومن بالازاده

.....................................................................................................................................................

بازسازی مسکونی- رتبه اول

نام پروژه: یست خانه

نام طراح: محمد خاوریان و امیر شهراد

......................................................................................................................................................

بازسازی مسکونی- رتبه دوم

نام پروژه: خانه ی بمانی

نام طراح: رزا بمانی

......................................................................................................................................................

اجرایی مسکونی- رتبه اول

نام پروژه: ساختمان مسکونی نیمرخ

نام طراح: نظام عسکری

......................................................................................................................................................

اجرایی مسکونی- رتبه اول

نام پروژه: ویلای شماره سی

نام طراحان: سعید میر محمد صادقی و لادن زارعی

......................................................................................................................................................

اجرایی مسکونی- رتبه دوم

نام پروژه: آپارتمان ژوان

نام طراح: شهاب میرزاییان

......................................................................................................................................................

اجرایی مسکونی- رتبه سوم

نام پروژه: خانه سفید شماره 2

نام طراح: فیروز فیروز

......................................................................................................................................................

اجرایی عمومی- رتبه اول

نام پروژه: ساختمان انبار شرکت سیستم

نام طراح: مهران خوشرو

......................................................................................................................................................

اجرایی عمومی- رتبه دوم

نام پروژه: طبقه آخر ، دفتر مرکزی فانتونی

نام طراح: سمانه قاسمپور، امیر قاسمپور

......................................................................................................................................................

اجرایی عمومی- رتبه سوم

نام پروژه: پاویون درنگ

نام طراح: امیر حسین اشعری