درباره ما

فصلنامه تخصصی معماری و ساختمان، فعالیت خود را در سال 1382 با مجوز رسمی از اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی آغاز کرد. این فصلنامه به عنوان رسانه‌ای مستقل، همواره از طریق همکاری موثر با معماران و مهندسان، حرفه‎‌مندان، اندیش‌مندان و هنرمندان داخلی و خارجی در راستای ارتقای کیفی و کمی هنر معماری و صنعت ساختمان در کشور کوشیده است و ضمن حفظ مبانی فکری و نگاه انتقادی، زمینه‌های تعامل میان معماران و هنرمندان و نهادهای مرتبط و مراکز دانشگاهی را فراهم ساخته است.
فصلنامه معماری و ساختمان همچنین به عنوان یک رسانه اثرگذار و نهاد هم‌اندیشی، با برگزاری 15 دوره جایزه معماری و معماری داخلی ایران و 12 دوره تقدیر از معماران برجسته معاصر، در شکل‌گیری جریانی هدفمند در گستره‌ی معماری کشور نقش داشته است.
قابل ذکر است که احمد زهادی؛ موسس، صاحب امتیاز و مدیرمسئول فصلنامه معماری و ساختمان است. او همچنین موسس و سردبیر تنها نشریه اختصاصی و بین‌المللی در ایران به نام 2A است که جوایز معماری و معماری داخلی ایران، جایزه معماری قاره‌ای برای آسیا، اروپا، آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی و آمریکای شمالی را برگزار می‌کند.
کار دیگر احمد زهادی، بنیان نهادن آکادمی ایده‌های خلاق در معماری بوده که در زمینه‌های زیر نقش‌آفرینی می‌کند:

– 2A ArchiPedia

– 2A Paragon City (Urban Interaction Forum)

– 2A Inistitute of Architecture & Design

– 2A City- Architecture Movie Award

– 2A Art Gallery

زهادی طی دو دهه گذشته، مجری و مدیر همایش‌های متعددی در سطوح بین‌المللی با موضوعیت معماری، شهر و هنر بوده است که این روند به واسطه‌ی دو نشریه معتبر همچنان ادامه دارد.
جوایز معماری، مالکیت:
جایزه معماری و جایزه معماری داخلی ایران از سال ۱۳۸۷ برگزار شده است و کلیه حقوق مادی و معنوی آن از جمله عنوان، نوع برگزاری و موضوعات، تحت مالکیت انحصاری فصلنامه معماری و ساختمان قرار دارد.
فصلنامه معماری و ساختمان، رویداد میزان معماری (ویژه کارفرمایان و سازندگان) را از سال ۱۳۹۸ برگزار می‌کند.  ( بدیهی است در صورت هرگونه سوءاستفاده یا تقلید توسط اشخاص ثالث، موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح قضایی با اتکاء به قانون حقوق مالکیت معنوی و قانون حمايت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان، پیگیری خواهد شد.)

دست اندرکاران و همکاران:
مدیر مسئول: احمد زهادی
مدیر فروش و مشترکین: اکبر سعادتی
گرافیست: ریزان خدایار

مشاوران و هیئت علمی (Members of the advisory board):
نادر اردلان، حسین شیخ زین‌الدین، بهرام شیردل، سید محمد بهشتی، عباس قریب، فریار جواهریان، شهاب میرزائیان، گلمر خطیبی.