درباره ما

فصلنامه تخصصی معماری و ساختمان، فعالیت حرفه ای خود را از سال 1382 با مجوز رسمی از اداره کل مطبوعات داخل کشور به صورت رسمی در حوزه معماری و فعالیت های مرتبط با آن آغاز کرده است.

فصلنامه معماری و ساختمان، به عنوان رسانه ای مستقل در موضوع معماری و شهرسازی همواره کوشیده است، با همکاری موثر حرفه مندان، اندیش‌مندان و هنرمندان داخلی و خارجی این حوزه، جهت ارتقاء کیفی و کمی در هنر معماری و صنعت ساختمان در کشور بکوشد و در عین تأکید بر حفظ مبانی فکری و نگاه انتقادی خویش، همواره بر سایر محورهای فکری مؤثر در حوزه‌ های تخصصی و مرتبط شرکت نماید و زمینه های تعامل و تبادل را فراهم ساخته است و ضمن تاکید به اصول حرفه‌ای، از هر گونه تضارب آراء و افکار استقبال می‌نماید.

فصلنامه معماری و ساختمان با 20 سال سابقه نشر و برگزاری 14 دوره جایزه معماری و معماری داخلی ایران و 12 دوره تقدیر از معمار معاصر ایران، در راستای اهداف عالی خود در حرفه معماری و شهرسازی می کوشد جریان معماری و شهرسازی معاصر کشورمان را با در نظر گرفتن اصالت، ریشه ها و فرهنگ ایرانی و متناسب با نیازهای زندگی امروز هدایت و نشر نماید،

قابل ذکر است که احمد زهادی موسس ، صاحب امتیاز و مدیرمسئول فصلنامه اختصاصی معماری و ساختمان است و او همچنین موسس و سردبیر تنها نشریه اختصاصی و بین المللی در ایران به نام 2A است و برگزار کننده جوایز معماری و معماری داخلی ایران ، جایزه معماری قاره‌ای برای آسیا، اروپا، آفریقا، آمریکا جنوب و مرکزی و آمریکای شمالی است.

او همچنین موسس آکادمی ایده‌های خلاق در معماری و همچنین فعالیت های مربوط به آن آکادمی به شرح زیر است :

2A ArchiPedia –

2A Paragon City (Urban Interaction Forum) –

2A Inistitute of Architecture & Design –

2A City- Architecture Movie Award –

2A Art Gallery –

او همایشهای متعددی در موضوعات متنوع معماری ، شهر و هنر تا کنون برگزار نموده که همواره این روند با همکاری این دو نشریه معتبر در سطح گسترده ادامه دارد.

مالکیت:

  • جایزه معماری و جایزه معماری داخلی ایران از سال ۱۳۸۷ توسط فصلنامه معماری و ساختمان برگزار میگردد و کلیه حقوق مادی و معنوی آن از جمله عنوان، نوع برگزاری، موضوعات و تمامی خصوصیات و جزییات آن در مالکیت انحصاری فصلنامه معماری و ساختمان می‌باشد، بدیهی است در صورت هرگونه سو استفاده توسط اشخاص ثالث موضوع از طریق مراجع ذیصلاح قضایی و تحت حمایت قانون حمایت از مالکیت معنوی علایم تجاری ، حقوق مصنفان و …. پیگیری خواهد شد.
  • رویداد میزان معماری توسط فصلنامه معماری و ساختمان (ویژه کارفرمایان و سازندگان) از سال ۱۳۹۸ برگزار میگردد و کلیه حقوق مادی و معنوی آن از جمله عنوان، نوع برگزاری، موضوعات و تمامی خصوصیات و جزییات آن در مالکیت انحصاری فصلنامه معماری و ساختمان می‌باشد، بدیهی است در صورت هرگونه سو استفاده توسط اشخاص ثالث موضوع از طریق مراجع ذیصلاح قضایی و تحت حمایت قانون حمایت از مالکیت معنوی علایم تجاری ، حقوق مصنفان و … پیگیری خواهد شد..

دست اندرکاران و همکاران:

احمد زهادی- مدیر مسئول
شهاب میرزاییان – سردبیر
نازی رضایی – مدیر بازرگانی
اکبر سعادتی – مدیر فروش و مشترکین
سیاوش باقری- گرافیک و عکاسی

مشاوران و هیئت علمی (Members of the advisory board)

نادر اردلان، حسین شیخ زین الدینی، بهرام شیردل، سید محمد بهشتی، عباس قریب، فریار جواهریان، گلمر خطیبی